Kumluca Sınav Koleji Doğada

Kumluca Sınav Koleji Doğada

                        Bölgemizin eğitim lokomotifi konumunda olan Kumluca Sıvav Kolejiakademik alanda göstermiş olduğu üstün başarıyı düzenlediği sosyal etkinliklerlede taçlandırıyor. Bu bağlamda gereçkleştirilen Gelidonya Feneri ve Dibek Milli parkı  Dünya nın en yaşlı sediri “ Anbar katran “  yürüyüşü öğrencilerin ve yönetici kadronun katılımıyla gerçekleştirildi. Bu tür etkinliklerde öncü okul olan Sınav Koleji; öğrencileriyle yoğun dersmaratonundan uzaklaşarak doğanın tadını keyifle bol bol fotoğraf çekerek çıkardı.

İLK ROTA GELİONYA FENERİ

            Sınav koleji ve Fen lisesinin öğrenci ve öğretmenlerinin geniş katılımıyma ilk yürüyüş Gelidonya Fener ine gerçekleştirildi.Öğrenci ve öğretmenlerin Okul çatısı dışında kaynaşarak keyifli bir gün geçirmeleri sağlanmış oldu. Öğrenciler muhteşem yürüyüş parkurunun paha biçilmez güzelliklerine tanık olurken tarihi Fener hakkında da bilgi sahibi oldular.Okulun; sadece dört tarafı duvarla çevrili sınıf olmadığını kanıtı durumundaki etkinliği yaparak yaşayarak öğrenmenin somut bir örneğini oluşturmuş oldu.

            Bu tür etkinlikleri canı gönülden destekleyen okul yönetimi adına Konuşan Sınav Koleji Müdürü Osman AYDIN şunları kaydetti. “ Sporu yaşam biçimi olarak kabul eden , sportif etkinliklerin, hem ruh  hem de beden, sağlığına katkılarını bilen Kumluca Sınav Koleji olarak sporun; kişiyi daha üretken , daha paylaşımcı, daha olumlu düşüncesinden haraketle pek çok etkinlik gerçekleştirmek teyiz. Bunlardan biride Gelidonya  Fener yürüyüşüy dü. Şehirden uzak birlik ve beraberlik içinde doğa yürüyüşü yapan ve bol bol fotoğraf çekerek eğlenen öğrencilerimiz, doğayla iç içe spor yapmanın keyfine vardılar.

DİBEK MİLLİ PARKI VE ANBAR KATRAN

            Kumluca Sınav Koleji idarecilerinin  ve Kumluca Orman İşletme Şef ininde katılımıyla Dibek Milli Parkı Anbar Katran a yürüyüş düzenlendi. Etkinliği düzenleyen Sınav Koleji Genel  Müdürü Osman AYDIN  şunları söyledi; Okul olarak  “ sağlam kafa sağlam vücutta bulunur “ sloganıyla haraket  ediyoruz. Bu bağlamda okulumuzda birçok durumu bir anlayışa göre tasarlıyor ve planlıyoruz.Örneğin; okulumuzda yemekler, dışardaki yemek firmalarından temin edilmemekte bizzat okul yönetimi olarak titizlikle seçtiğimiz aşçılarımız tarafından diyetisyenlerimiz eşliğinde doğal ürünlerle çocuklarımızın  evlerindeki hijyenlikle Anne eli değmiş gibi bir hassasiyetle çıkarılmaktadır.Yine sağlıklı yaşamın olmassa olması spor uda Dibek Milli Parkında gerçekleştirdiğimiz yürüyüşe öğrencilerimize “ rol model “ olma hedefiyle gerçekleştirdik. Bu tür etkinlikler, Planlamalar Kumluca Sınav Kolejinde devam edecek.

            Bizler; bölgemizde  başarıyı alışkanlık haline getirmiş, sosyal etkinlikleri ve projeleriyle bölgenin Dünya standartlarındaki okulu olma yolunda bütün ferleriyle seferber olmaya devam edeceğiz:

 

 

 

 

Konular

© Copyright-2018 Tüm Hakları Saklıdır - Alakır Dergisi